Нас чекають дуже холодні зими

Вчені Корнельського університету в США стверджують, що зміна клімату відбувається через танення льодів в Арктиці. Як доказ теорії один з авторів дослідження Чарльз Грін наводить ситуацію, що склалася на початку 2011 року. Тоді велика частина Європи і США опинилися у владі сильних морозів, у той час як на Алясці і в Гренландії, навпаки, спостерігалися нетипово високі температурні показники. У цьому році, продовжує Грін, навпаки, кінець зими видався вкрай прохолодним в Центральній Європі і в Азії.

Говорячи науковою мовою, в Північній півкулі незвично холодна погода обумовлюється перебуванням домінуючою в полярних районах рози вітрів (арктичної осциляції) в негативній фазі. Саме кліматичні зміни в Арктиці у вигляді потепління і танення льодовиків і призводять до того, що осциляція перебуває в негативній фазі аномальне тривалий кількість часу. Це, у свою чергу, позначається на характері зим в США і Європі, укладає Грін.

Учений додає, що в 2010 р екстремально низькі показники температури були зареєстровані відразу в декількох районах планети. Це відбулося через змішування повітряних мас в середніх широтах з холодним повітрям з Арктики. На думку Гріна, якщо ситуація не зміниться, екстремально холодні зими стануть для жителів Північної півкулі буденною справою.