Слухаючи бурі і вулкани...

У свідомості більшості обивателів передбачення погоди анітрохи не відрізняється від ворожіння на кавовій гущі. Та й будь метеоролог з ходу розповість пару-трійку анекдотів про шамана з бубном.

Однак, метеорологія - це наука, яка потребує складному інженерно-технічному забезпеченні, а провісник погоди в наші дні повинен не тільки володіти інтуїцією і обширними знаннями, а й уміти використовувати передові технічні засоби. Виставку таких технічних засобів в ці дні проводить Королівське товариство наук Великобританії. Виставка, на якій буду представлені найдосконаліші прилади, створені щоб допомагати метеорологам, носить романтичну назву «Слухаючи бурі і вулкани».

Сотні фірм представили на огляд фахівців системи дистанційного зондування атмосфери, метеорологічні радіолокатори, засоби виявлення блискавок, а також багато іншого, без чого роботу сучасного метеорологічного установи складно уявити. Особливу увагу на виставці прикута до стенду Університету Реддінг, традиційно удаляющего велику увагу питанням розробки технічних засобів метеорології. Блиснули і представники Метеорологічного офісу Великобританії, які представили на виставці нову мережу радіолокаційного спостереження. 15 локаторів цієї мережі, розташовані по всьому острову, дозволять метеорологам вести безперервні спостереження за погодою, розпізнаючи, який саме вид опадів випадає з хмар у тому чи іншому місці: сніг, град, дощ, мокрий сніг...

Після виверження вулкана Ейяфьятлайокудль в Ісландії в 2010 році і послідував порушення авіасполучень, велика увага на виставці приділено питанням моніторингу вмісту в атмосфері вулканічного попелу.