Сектор метеорологічних прогнозів

Сектор метеорологічних прогнозів - поєднання досвіду та молодості - є основним оперативно-виробничим підрозділом центру аналізу, прогнозування гідрометеорологічних умов та гідрометзабезпечення Донецького регіонального гідрометцентру. Серед нас, і так було завжди, три покоління синоптиків: з досвідом роботи від 35 до 5 років і зовсім молоді, що закінчили або навчаються в університеті.

Нам поталанило обрати цікаву і захоплюючу, але водночас складну і відповідальну професію. Як частина великої сім’ї метеорологів, яку об’єднує Всесвітня метеорологічна організація, ми з метою забезпечення готовності населення, державних структур та галузей економіки до погодних змін, небезпечних та стихійних явищ погоди:

  • здійснюємо цілодобовий моніторинг погоди на території Донецької області
  • регулярно складаємо прогнози погоди на 1-10 діб та сезон, прогнози і попередження про рівні забруднення довкілля
  • оперативно складаємо попередження про загрозу небезпечних і стихійних явищ погоди на території країни та акваторії Чорного та Азовського морів в межах нашої відповідальності
  • проводимо контроль якості прогнозів і попереджень
  • складаємо щомісячні та річні огляди погодних умов

Цей об’єм роботи здійснюється за допомогою національної мережі спостережень (метеорологічних та аерологічних станцій), супутникових та радіолокаційних даних, взаємного обміну інформацією з національними та світовими метеорологічними центрами країн-членів ВМО та шляхом впровадження сучасних технологій.